صحبت های تازه سازندگان «مترو: هجرت» درباره این بازی

0
Metro Exodus
Metro Exodus

آن طور که ای ۴ گیمز، سازنده بازی «مترو: هجرت» (Metro Exodus) به تازگی اعلام کرده است، روند ساخت این بازی از سه سال پیش به صورت محرمانه پیگیری می شده است، چرا که آن زمان تصور می شد ساخت چنین بازی غیرممکن است. 

این کار آن ها منطقی به نظر می رسد. ای ۴ گیمز یک استودیوی کوچک اوکراینی است که به دنبال ساخت یک بازی تریپل ای (AAA) بوده و در عین حال باید با غول های دنیای بازی سازی رقابت می کرد. به همین دلیل مجبور بوده روند ساخت بازی را مخفی نگه دارد و تنها زمانی که از به سرانجام رسیدن آن مطمئن شد، از آن پرده برداری کند. 

این صحبت ها را آندری پروخوروف، توسعه دهنده خلاق استودیو مطرح کرده است. به نظر می رسد نگرانی اصلی سازندگان بازی مربوط به محیط های غیرخطی بزرگ تری بوده است که در «هجرت» وجود دارد. 

پروخوروف در ادامه می گوید: چرا این قدر آن را مخفی نگه داشتیم؟ به خاطر این که سه سال پیش فکر می کردیم ساخت این بازی تقریبا غیرممکن است.» 

به نظر می رسد دیمیتری گلوخوفسکی، نویسنده مجموعه بازی «مترو» نقش زیادی در افزایش انگیزه و رغبت سازندگان بازی برای ادامه کار داشته است. پروخوروف در ادامه می گوید: «او همیشه از ما می خواست کار بیش تری انجام دهیم. همیشه می گفت بیاید این کار را بکنیم. ما می گفتیم این کار از نظر فنی غیرممکن نیست، ولی شدنی هم نیست. او در جواب می گفت خوب چرا؟!»

«مترو: هجرت» ماه گذشته در جریان کنفرانس مایکروسافت در E3 معرفی شد. انتظار می رود این بازی سال آینده برای ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و رایانه های شخصی منتشر شود. 

منبع: wccftech

پاسخ دهید