خانه تکانی در ساوندکلاود

0

ساوندکلاود، سرویس ارائه دهنده موسیقی به صورت سیال (استریم) اعلام کرده که حدود نیمی از کارکنان خود را کنار گذاشته و دو دفتر جهانی خود را تعطیل کرده است. 

این سکوی موسیقی که در آلمان واقع شده است، به تازگی ۱۷۳ کارمند از ۴۰۰ نفر نیروی کار خود را کنار گذاشته و هم چنین فعالیت دفاتر لندن و سانفرانسیسکو خود را متوقف کرده است. این شرکت در حال حاضر فقط دو دفتر برلین و نیویورک را در اختیار دارد. 

این خبر را الکساندر لیونگ، مدیر اجرایی و یکی از بنیان گذاران ساوندکلاود به تازگی اعلام کرده است. او اعلام کرده که هدف از این کار، «اطمینان از این مساله است که مسیر خود به سمت یک موفقیت طولانی مدت و مستقل را ادامه خواهیم داد.» او در ادامه می گوید: «با کاهش هزینه ها و افزایش روند رو به رشد درآمدهای خود، ما آینده مستقل پرمنفعت و تحت کنترل ساوندکلاود را ادامه خواهیم داد.» 

سال گذشته، مذاکرات میان ساوندکلاود و اسپاتیفای بر سر فروش حق مالکیت خدمات سیال موسیقی بی نتیجه ماند. تصور می شد این معامله ۵۳۵ میلیون دلار ارزش مالی داشته باشد. گفته می شد که ساوندکلاود از این معامله کنار کشیده است چرا که بیم آن را داشته که فرآیند فروش حق مالکیت اثری منفی بر روی عرضه اولیه سهام (اولین فروش سهام توسط یک شرکت خصوصی که طی آن به یک شرکت عمومی تبدیل می‌شود) داشته باشد.  

با این حال، اوایل امسال مدیران ساوندکلاود اعلام کردند که حاضرند این سرویس را با قیمت پایین تری به فروش برسانند. این سرویس در سال ۲۰۱۴، ۷۵۰ میلیون دلار ارزش داشت. این شرکت به دنبال این بود ۱۰۰ میلیون دلار به دست بیاورد و بقای خود را تامین کند. 

منبع: NME

پاسخ دهید