تصمیم گرفتم فیلم ساز نباشم

0

علی قوی تن کارگردان فیلم «پل سفید» گفت: این وظیفه رسانه‌ها است که جشنواره را نقد کنند، اگر جشنواره برای کودکان است ساعت ۲۴:۳۰ کودکان نباید بیدار باشند و نباید انتظار داشته باشیم در آن ساعت بچه‌ها فیلم را ببینند.

نشست فیلم «پل سفید» با حضور علی قوی‌تن نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده، صدیقه نوروزیان، بهاره نوروزی، حسین محمدیان و پویا نوروزیان بازیگران فیلم -۱۲ تیر- در هتل کوثر برگزار شد.

علی قوی‌تن با اشاره به اینکه فیلم «پل سفید» از زندگی واقعی بهاره نوروزی ساخته شده است، اظهار کرد: من ۸ ماه قبل از فیلم‌برداری متوجه مشکل بهاره شدم و تحقیق و پژوهش کردم و موضوع را به شکل سینمایی برگرداندم و با همکاری بهاره توانستیم این فیلم را از مهر ماه سال ۹۵ شروع کنیم و تا اسفند آن را به پایان برسانیم.

وی گفت: بهاره در این شش ماه با مشکلی که برای او پیش آمده بود مبارزه می‌کرد و برای ساخت این فیلم با ما نیز همکاری‌های لازم را انجام می‌داد.

داستان این فیلم را در چند کلمه می‌توان خلاصه کرد؛ بهاره سال اول دبستان بود که با بیماری مواجه  شد و درس را رها کرد تا یک سال که دوباره به مدرسه خود رفت، اما طبق آزمونی که از او گرفته شد او را در مدرسه نپذیرفتند و به او  گفتند که به مدرسه استثنایی مراجعه کند و من مسیری را که بهاره تلاش می‌کرد که به مدرسه بازگردد به تصویر کشیدم.

قوی تن گفت: این وظیفه رسانه هاست که جشنواره را نقد کنند، اگر جشنواره برای کودکان است ساعت ۲۴:۳۰ کودکان نباید بیدار باشند و شما نیز نباید انتظار داشته باشید در آن ساعت بچه‌ها فیلم را ببینند، فیلم ما یک فیلم فرهنگی است اما وقتی در این موقع شب مخاطب فیلم را می‌بیند یعنی فیلم را درک کرده است.

کارگردان فیلم سینمایی «پل سفید» ادامه داد: مدتی است تصمیم گرفتم فیلم ساز نباشم؛ در گذشته هفت فیلم با حضور بازیگران چهره ساخته‌ام اما هم اکنون فیلم ساز نیستم و دوست دارم با حضور در روستاها و بیابان‌ها از مشکلات بگویم.

وی با بیان  اینکه اگر آموزش و پرورش از این فیلم حمایت کند اکران خواهد شد، افزود: امسال در جشنواره فیلم‌های خوبی داریم و این نشان می‌دهد که سینمای کودک پیشرفت خوبی کرده است. اینکه شما در این جلسه حضور دارید و این فیلم را دیده‌اید نشان می‌دهد که مسئولان مربوط به اداره امور بهزیستی نیز متوجه خواهند شد و بسیاری از مشکلات را در این فیلم خواهند دید.

قوی تن گفت: تلاش کردم در آثارم بیشتر به موضوع اهمیت بدهم تا اینکه با قصه مردم را سرگرم سازم و بعد از ۲۶ سال فعالیت در حوزه سینما فکر می‌کنم توانسته باشم تجربه لازم را کسب کنم و می خواهم از این به بعد به موضوع اصلی بپردازم و تلاش کنم مخاطبم را داشته باشم.

کارگردان فیلم «پل سفید» با اشاره به اینکه وجود جشنواره کودک یک برد برای ما محسوب می‌شود، ادامه داد: من معتقد هستم اگر برای فیلم‌های کودک و نوجوان اکرانی بیاندیشند تمامی فیلم‌ها اکران می‌شود. در کار ما همین که مخاطب حضور پیدا می‌کند و فیلم را میبیند، یعنی من توانسته‌ام کارم را انجام دهم.

منبع: ایسنا

پاسخ دهید