بازی های تک نفره همچنان مهم هستند

0

ممکن است برخی‌ها بر این باور باشند که بازی‌های آنلاین و چندنفره دارند جایگرین بازی‌های تک‌نفره و داستان‌محور می‌شوند. البته برخی از توسعه‌دهندگان با این نظر موافق نیستند. پس از صحبت‌های کوری بارلوگ و بیانیه راک‌استار در حمایت از بازی‌های تک‌نفره، اکنون نوبت به گوریلا گیمز رسیده تا از این عناوین و طرفدارانشان دفاع کند. 

در هفته‌های اخیر صحبت‌های زیادی در خصوص بازی‌های تک‌نفره به گوش رسیده است و نگرانی‌هایی بابت پررنگ‌تر شدن نقش عناوین چندنفره وجود داشته است. یکی از عناوین تک‌نفره که در سال جاری عرضه شد، «زلدا: نفس وحش» (The Legend of Zelda: Breath of the Wild» بود که هم با نظرات مثبت منتقدان همراه شد و هم با رضایت طرفداران.

یکی دیگر از بازی‌های تک‌نفره‌ و موفقی که در سال ۲۰۱۷ عرضه شد، «هورایزن: نیو داون» Horizon: Zero Dawn بود. شاید برخی‌ها بر این باور باشند که بازی‌های تک‌نفره متکی بر روی داستان دارند جایشان را به بازی‌های پرخرج چند‌نفره می‌دهند اما گوریلا گیمز و هورایزن، نظر دیگری داشتند.

تیم استوبو طراح ارشد بازی گوریلا گیمز، در مصاحبه با گیم اسپات از اهمیت بازی‌های تک‌نفره‌ای مانند هورایزن، زلدا، و «سایه جنگ» گفت:

«فکر می‌کنم هورایزن ثابت کرد که هنوز هم آینده‌ای برای بازی‌های تک‌نفره باکیفیت وجود دارد. بسته الحاقی جدید ما (Frozen Wilds) مجددا این موضوع را اثبات خواهد کرد. ما واقعا به ارائه تجربه‌ای باکیفیت برای بازیکنان پایبند هستیم. به نظر می‌رسد در صنعت بازی‌سازی، تغییری در این اهداف به وجود آمده است اما ما در گوریلا فقط می‌خواهیم داستان‌های فوق‌العاده‌ای را، برای بازیکنان، بیان کنیم.»

استوبو در خصوص افزایش محبوبیت بازی‌های چندنفره گفت:

«فکر می‌کنم بهتر باشد از زاویه دیگری به این قضیه نگاه کنیم. من فکر می‌کنم ما در آینده بازی‌های زیادی مانند «سرنوشت» ببینیم و معتقدم که این بازی‌ها جایگاه خاص خودشان را دارند؛ اما وقتی به بهترین بازی‌هایی که در سال عرضه شدند نگاه کنید، نام‌هایی مانند زلدا، هورایزن و «سایه جنگ» را مشاهده می‌کنید. بازی‌های تک‌نفره فوق‌العاده زیادی وجود دارند. من فکر می‌کنم وجود بازی‌های تمام آنلاین بیشتر، اتفاقی خوبی برای وجود تنوع در صنعت بازی‌سازی خواهد بود.»

قطعا بازی‌های آنلاین چند‌نفره، در طول سالیان گذشته محبوبیت زیادی کسب کرده‌اند و حضور پررنگ‌تری در این عرصه داشته اند اما این بدین معنا نخواهد بود که عصر بازی‌های تک‌نفره به پایان رسیده است. همانطور که استوبو می‌گوید، وجود این نوع بازی‌ها در کنار یکدیگر، اتفاق خوبی برای بازیکنان محسوب می‌شود.

منبع: گیمفا

دیدگاهی بنویسید

اولین دیدگاه را شما بنویسید

avatar