بیست و ششمین رمان املی نوتومب منتشر شد

0

املی نوتومب نویسنده مشهور فرانسوی زبان بیست و ششمین کتابش را روانه بازار کتاب کرده است.

نویسنده پرفروش فرانسوی زبان بیست و ششمین کتابش را با نام «به قلبت ضربه بزن» ۲۳ آگوست(یکم شهریور) روانه بازار کتاب کرده‌است.

این رمان که در ۱۸۰ صفحه منتشر شده از سوی انتشارات آلبین میشل ناشر کتاب‌های دیگر نوتومب به بازار آمده است.

عنوان روی جلد کتاب از گفته‌ای از آلفرد دوموسه گرفته شده که گفته است: «به قلبت ضربه بزن، اینجا جایی است که نبوغ است»

این کتاب به قیمت ۱۶.۹۰ یورو منتشر شده است.

بیست و پنج سال پیش املی نوتومب در سال ۱۹۹۲ نخستین کتابش را با عنوان «بهداشت قاتل» منتشر کرد. امروز وی با گرامیداشت بیست و پنجمین سال کاری‌اش، بیست وششمین  کتابش را به بازار فرستاده و در همه این سال‌ها با آلبین میشل کار کرده‌است.

این کتاب داستان دایان دختری با هوش برتر، حساس وسخاوتمند را روایت می‌کند که از روز نخست تولدش با حسادت نزدیک به نفرت مادرش روبه‌روشده است. کودک در عین حال می‌بیند که مادرش از عشق به برادر وخواهرش سرشار است و ابتدا همه تلاشش را می‌کند تا عشق مادرش را به دست بیاورد و سرانجام با غم و اندوه وعواقب جبران ناپذیری روبه رو می‌شود.

از ورای این روایت نوتومب سعی دارد تا به کشف رابطه مادر و دختر  بپردازد و ما را به این کار دعوت می‌کند. در این رمان، پدرها ضعیف هستند ، مردانی خودخواه که زنان خود را که مادرانی بی‌رحم و مهاجم هستند، تنها می‌گذارند.

سبک نوشتاری این کتاب بسیار غنی و مانند دیگر آثار این نویسنده پرکشش است.

منتقدها معتقدند پس از بیست وپنج سال شاید بشود گفت نوتومب اولین رمان کلاسیک خود را نوشته است.

هم زمان کتاب الکترونیک این رمان نیز به قیمت ۱۱.۹۹ یورو در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

املی نوتومب نویسنده فرانسوی زبان ۹ ژوئیه ۱۹۶۶ در بروکسل چشم به جهان گشود. پدر وی بارون پاتریک نوتومب دیپلمات بلژیکی است که کمی بعد از تولد وی به کنسولگری بلژیک در ژاپن انتقال یافت و بعد از آن در پکن، نیویورک و بنگلادش مشغول کار شد. املی نوتومب هر سال حدود چهار رمان می‌نویسد که تنها یکی از آنها را به چاپ می‌سپارد. شرایط انسانی، نویسندگی و زندگی، محور اصلی رمان‌های وی به شمار می آید.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهی بنویسید

اولین دیدگاه را شما بنویسید

avatar