انتشار رایگان قطعه “تو کیستی” به یاد فریدون مشیری

0

علیرضا شفایی قطعه‌ی «تو کیستی» را به مناسبت سالروز درگذشت فریدون مشیری با سروده‌ای از همین شاعر فقید، به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی و شعر ایرانی قرار داد.

علیرضا شفایی (خواننده موسیقی ایرانی) قطعه «تو کیستی» از آلبوم «خیال آمدنت» که چندی پیش راهی بازار موسیقی کشور شده بود، را به مناسبت سالروز درگذشت زنده‌یاد فریدون مشیری به صورت رایگان منتشر و در دسترس مخاطبان قرار داد.

آهنگساز و تنظیم‌کننده این قطعه فرید سعادتمند است که به تازگی ساخت تیتراژ سریال‌هایی چون «نفس» و «ارمغان تاریکی» را پشت سرگذاشته؛ همچنین شعر نیز از سروده‌های فریدون مشیری انتخاب شده است.

علیرضا شفایی در یادداشتی کوتاه درباره این اثر چنین نوشته است:

«فریدون مشیری سفیر عاشقانه‌هاست. از هر جای زندگی وارد شوی، می‌بینی ردی از نگاه زیبا و انسانی مشیری بر جای مانده است. مشیری از فراز و نشیب‌های روزگار به سلامت گذشته و در میان خاص و عام جاودانه شده است.

«تو کیستی» جاودانه‌ای دیگر از فریدون مشیری است که من را همراه خود برد و واداشتم که بخوانمش تا حنجره‌ام حلقه‌ی اتصالی میان من و شما و مشیری شود. من هم به دنبال شناخت و یافتن معرفت از خودم و از دیگری پرسیدم تو کیستی؟ مشیری همراه دلنشینی در این جست و جوی عاشقانه و معرفتیست. حالا او میراث گران بهایی است که بسیاری از هم‌عصران ما با او زیسته‌اند.

روحش شاد و یادش گرامی»

برای دانلود این آهنگ بر روی اینجا کلیک کنید (لینک دانلود مربوط به خبرگزاری ایلنا است). 

منبع: ایلنا

دیدگاهی بنویسید

اولین دیدگاه را شما بنویسید

avatar