توسعه دهنده سابق بایوور از دلایل شکست آندرومدا می گوید

0

یکی از توسعه‌دهندگان سابق بایوور معتقد است که عدم وجود تنوع در نژاد و همچنین تفکرات کارکنان بایوور باعث شکست آندرومدا شده است و گفته است که در بایوور کسی به نظرات او اهمیت نمی‌داده.

یکی از بزرگترین و شاید عجیب‌ترین شکست‌های سال جاری، سالی که عناوین موفق زیادی را به خود دیده است، Mass Effect Andromeda باشد. عنوان چهارم سری محبوب Mass Effect استودیو بایوور  پس از عرضه‌اش با نقد‌های متوسط، نارضایتی بازیکنان و شکست تجاری مواجه شد.

دلایل زیادی برای شکست این عنوان وجود داشتند و برخی از این دلایل نیز در گذشته بررسی شده‌اند. هرچند که در یکی از قسمت‌های پخش رادیویی وی پوینت ردیو، مانویر ایر ، یکی از توسعه‌دهندگان سابق بایوور اعلام کرد که عدم وجود تنوع درونی باعث شکست آندرومدا شده است:

من تنها کسی نبودم که در این خصوص صحبت کردم. افراد دیگری نیز بودند؛ افراد سفیدپوست هم بودند، مردان سفید پوست. مردان خوب زیادی در بایور هستند که در این خصوص صحبت کردند. نویسنده اصلی در آن زمان به حرف‌های ما گوش نمی‌داد؛ شاید هم اهمیت نمی‌داد. با توجه به این نوع هدایت تیم، این اتفاقات نیز محتمل بود. وظیفه هدایت تیم نیز فقط بر عهده افراد سفیدپوست بود.

وی همچنین گفت که بایوور احترامی برای نظرات او قائل نبود:

من متوجه شدم در محیطی کار می‌کنم که نظرات من را نمی‌پذیرفتند و نمی‌خواستند که من آن‌ها را ابراز کنم. من احساس می‌کردم که آن‌ها به من می‌گفتند کمتر عصبانی باشم و سر جایم بنشینم و ساکت باشم و من نیز نمی‌توانستم این شرایط را تحمل کنم.

قطعا وجود تنوع در نظرات می‌تواند در ساخت چنین عناوینی بسیار مهم باشند که البته،طبق گفته‌های مانویر ایر، این مورد در بازی آندرومدا به چشم نمی‌آید و شاید همانطور که او می‌گوید، همین موضوع باعث شکست این بازی شده باشد.

منبع: گیمفا

دیدگاهی بنویسید

اولین دیدگاه را شما بنویسید

avatar