فروش ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ در تعطیلات پایان سال نزدیک خواهد بود

0

آیا Xbox One X ثابت می‌کند که یک حرکت هوشمندانه استراتژیک بوده و یا اشتباهی گران‌قیمت؟ این سوالیست که بسیاری از افراد از زمانی که Microsoft در نمایشگاه E3 امسال از کنسول خود رونمایی کرد، از خود می‌پرسند. با توجه به آمار‌های پیش‌فروشِ کنسول به نظر می‌رسد که هیجانی واقعی برای Xbox One X وجود دارد؛ ولی این دلیل نمی‌شود که نگران قیمت بالای کنسول نسبت به رقیبانش و فقدان محتوای انحصاری کافی برای آن نباشیم.

به نقل از WCCFTech براساس آنالیزِ تحلیلگر بازار مالی شرکت IDC، احتمالا قمار و ریسک Microsoft جواب خواهد داد. براساس نظرسنجی اخیر شرکت IDC که به نظر می‌رسد بین مردم امریکا انجام شده است، در همین حال که به فصل تعطیلات نزدیک می‌شویم، Xbox One توجهات بیشتری نسبت به PS4 به سمت خود جلب کرده است. براساس این نظرسنجی، ۳۶٫۶ درصد از افرادی که قصد خرید کنسول دارند، به یکی از کنسول‌های خانواده Xbox One علاقه دارند و ۳۵٫۵ درصد قصد خرید PS4 را دارند. اگر به مدل‌های ارتقایافته کنسول‌های نگاه کنیم، ۲۱٫۶ درصد قصد خرید Xbox One X و ۲۲٫۲ درصد قصد خرید PS4 Pro را دارند.

تحلیلگر IDW یعنی آقای “لوئیس وارد” (Lewis Ward) این آمار و ارقام را یک پیروزی بزرگ برای Microsoft می‌داند.

“نتیجه‌ی حاصل از تحقیقات ما نشان می‌دهد که ریسک و قمار Microsoft جواب خواهد داد. Xbox One Xوضعیت Microsoft را تا حدودی ثابت می‌کند، چیزی که به نظرم قدمی مثبت و رو به جلو است. همچنین به نظر می‌رسد که در آمریکای شمالی فروش دو کنسول Xbox One X و PS4 Pro حداقل در ۶ ماه اینده بسیار به یکدیگر نزدیک خواهد بود و اگر چنین چیزی رخ دهد، می‌توانید آن را به منزله یک پیروزی برای Microsoft به حساب آورید زیرا در اوایل این نسل این شرکت اختلاف زیادی را با شرکت رقیبش داشت”

رئیس مدیریت محصولات شرکت Microsoft یعنی آقای “آلبرت پنلو” (Albert Penello) نیز نسبت به شانس کنسول‌های Xbox One در تعطیلات امسال خوشبین است.

“من نگران نیستم؛ امیدوارم. افرادی وجود دارند که خواهان چیزی همانند عملکرد Xbox One X هستند و آن‌ها خوشحال خواهند شد؛ و افرادی وجود دارند که خواهان پیشرفته‌ترین تکنولوژی نیستند و من خوشحالم که آن‌ها Xbox One S را انتخاب خواهند کرد.”

البته فروش کنسول PS4 در حال حاضر بیش از ۶۰ میلیون واحد بوده است، در حالی که Xbox One احتمالا حدود ۳۰ میلیون واحد به فروش رسانده است. با این اوصاف پس به نظر نمی‌رسد که در این نسل Microsoft بتواند از لحاظ فروش به Sony برسد. با این حال بازگشت Microsoft به رقابت خوشحال‌کننده است چرا که رقابت برای هر صنعتی خوب است و موجب پویایی آن خواهد شد.

منبع: پردیس گیم

دیدگاهی بنویسید

اولین دیدگاه را شما بنویسید

avatar