نمایش «۲۴ فریم» و «روتوش» در مسکو

0

دو فیلم از عباس کیارستمی و کاوه مظاهری در جشنواره فیلم مسکو به‌ نمایش درمی‌آیند.

سی‌ونهمین جشنواره فیلم مسکو که از اول تیرماه آغاز شده است و تا هشتم تیرماه برپا خواهد بود.

دو فیلم «روتوش» ساخته کاوه مظاهری و «٢٤ فریم» آخرین ساخته عباس کیارستمی در این جشنواره نمایش داده خواهند شد. در این جشنواره سینمایی رضا میرکریمی به‌عنوان رییس هیات داوران در روسیه حضور دارد.

فیلم تجربی «۲۴ فریم» مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه چهار و نیم دقیقه‌ای با الهام از تصاویر ثابت شامل نقاشی و عکس‌های گرفته‌شده توسط خود کیارستمی است. این فیلمساز پیش از این درباره فیلم «۲۴ فریم» گفته بود: نقاشان تنها یک فریم از واقعیت را ثبت می‌کند و نه هیچ‌چیز پیش و پس آن را. در فیلم «۲۴ فریم» تصمیم گرفتم از عکس‌هایی که در طول این سال‌ها گرفتم، استفاده کنم و چهار و نیم دقیقه از آنچه را که تصور می‌کردم پیش و پس از هر عکس رخ‌داده نیز در آن قرار داده‌ام. اولین‌بار هنگامی که مشغول فکر درباره آثار نقاشان بزرگ پیش از اختراع سینما بودم، ایده فیلم «۲۴ فریم» شکل گرفت.

فیلم «روتوش» هم که موفق به کسب جوایزی مانند سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه از جشنواره فجر و بهترین فیلم کوتاه از جشن خانه سینما شده، تا کنون در چند جشنواره بین‌المللی حضور داشته و علاوه بر کسب جایزه، موفق به دریافت معرفی‌نامه آکادمی اسکار در سال ۲۰۱۸ شده است.

منبع: ایسنا

پاسخ دهید