نمایشگاه عکس «ویرانی» سارا ساسانی

0
نمایشگاه عکس «ویرانی» سارا ساسانی
نمایشگاه عکس «ویرانی» سارا ساسانی

از جمعه ۱۶ تیرماه، نمایشگاه عکس و چیدمان سارا ساسانی با عنوان «ویرانی در گالری آرته گشایش می یابد. این نمایشگاه تا ۲۲ تیر ادامه خواهد یافت. 

در نمایشگاه «ویرانی»، ۱۰ قطعه عکس رنگی در ابعاد ۱۰۵ در ۷۰ سانتیمتر و ۳۲ قطعه عکس رنگی در ابعاد ۱۵ در ۱۵ سانتیمتر به نمایش درمی آیند.  این نمایشگاه عکس با دو فضای چیدمانی و همچنین صداهایی مبتنی بر داستانی خطی با مفهوم مادر همراه است. مفهومی مبنی بر لحظه­‌ای که زنی در آستانۀ مادر شدن با رخداد ناگواری مواجه می­‌شود.

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «در سال‌های اخیر اخبار ناگوار بسیاری از گوشه و کنار کشورم شنیده ام، اما ناگوارترین آن‌ها اخبار مرگ جنین در رحم مادر است.
مادران بسیاری در اطراف من بارها بارور شدند اما پس از مدتی متوجه شدند کودکشان در رحم مرده است، آنها تنها یک بار مردند اما مادران باردار چندین بار پی در پی مردند، زنده شدند و باز هم مردند…»

  سارا ساسانی متولد سال ۱۳۶۴ در تهران، فارغ‌­التحصیل پژوهش هنر و جامعه شناسی است. او بیش از ۱۴ سال در زمینه عکاسی خبری و مستند اجتماعی با روزنامه‌­ها، خبرگزاری­‌ها و نشریات داخلی و خارجی همکاری داشته است. او علاوه بر برگزاری سه نمایشگاه انفرادی در بیش از سی نمایشگاه و فستیوال گروهی در داخل ایران و کشورهایی چون اتریش، فرانسه، امریکا، ایتالیا، بلژیک و گرجستان شرکت کرده است و موفق به کسب سه رتبۀ نخست در جشنواره‌های معتبر داخلی شده است.

جهت بازدید از نمایشگاه، علاقه مندان می توانند به جز شنبه ها، همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری آرته واقع در تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، شیراز جنوبی، پایین‌تر از همت، بلوار علی خانی، ۲۰ متری گلستان، ۱۲ متری دوم، پلاک ۳ مراجعه کنند. 

منبع: سایت عکاسی

پاسخ دهید