نمایشگاه نقاشی «صور خیال» در نگارخانه شکوه

0

نمایشگاه گروهی آثار نقاشی و مجسمه‌سازی تحت عنوان «صور خیال» در نگارخانه شکوه برپا می‌شود.

شمس الدین غازی که انتخاب این آثار را برعهده داشته، درباره «صور خیال» نوشته است: «صور در لغت به معنی صورت‌هاست و خیال را معانی مختلف می‌گویند. ذهن و تخیل و قدرتی که در نبود اشیا آنها را در ذهن حفظ  می‌کند. تصوراتی که معمولا به دور از ارتباط منطقی در ذهن ظاهر می‌شوند.صورت یا شکل کسی یا چیزی در ذهن، هنگامی که خود آن در جلو چشم نیست. عواطف و احساسات، موسیقی، حدس و گمان و حتی صحبت‌ها نیز می‌توانند این چنین باشند. اندیشه انجام کاری یا نیت و فکر و مواردی از این دست در ذهن هنرمند که به صورت تصویری یا زبانی ارائه می‌شود. از این‌ نظر، هنرمند‌ می‌تواند در عالم‌ خیال‌ خود با قوه‌ی‌ خیال‌، از صورت‌های‌ حسی‌، هیئت‌های‌ جدید بسازد.

نقش هنرهای تجسمی خلق صور خیال در راستای ساختن تصاویر انکار ناشدنی و پر اهمیت است زیرا عالم خیال در هنر، شاهراه کشف و شهود است.

تخیل، پژوهش، ذوق هنری، ابتکار عمل و هویت، کلید واژه‌هایی هستند که در انتخاب و جمع‌آوری آثار این نمایشگاه مدنظر قرار گرفته شده‌اند. شمس الدین غازی، زمستان ١٣٩٦». 

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون خاله کنیز، مصطفی فتوحی، صدف صادقی، نگار بنی هاشمی، پریسا جهانشاهی، الهه ذنوبی، جمه راسخ .مهرانا زارعی، مارال باصری، نیکسا افراسیابی، لادن رودکی، مریم فرهادی، ساره رحیمی، سحر کاوه، عسل مرزبان، مریم خورسند، امیر فتحعلی نژاد، حوریه احمدی، راضیه مصدق، صفا بنائی، شیرین غازی و شمس‌اادین غازی به نمایش درخواهد آمد.

«صور خیال» جمعه ۲۰ بهمن ماه افتتاح خواهد شد و علاقمندان می‌توانند تا ۲۵ بهمن ماه هر روز از ساعت ۱۶-۲۰ به نگارخانه شکوه به نشانی فرمانیه، اندرزگو، سلیمى شمالى، کوچه امیرنورى، شماره ١٩ مراجعه کنند.

منبع: ایلنا

پاسخ دهید