نتایج کالبدشکافی کری فیشر

0

کالبدشکافی اخیر از جسد «کری فیشر» وجود سه نوع ماده مخدر در بدن این بازیگر مطرح سینما را ثابت کرد.

«کری فیشر» بازیگر آمریکایی که بیشتر برای بازی در نقش «پرنسس لیا» در سه‌گانه اصلی «جنگ ستارگان» شناخته می‌شود، اواخر سال ۲۰۱۶ درگذشت، اما پرونده علت مرگ او هنوز هم در جریان است.

این بازیگر در ماه دسامبر ۲۰۱۶، دچار حمله قلبی شده و در سن ۶۰ سالگی درگذشت. چند روز پیش اعلام شد تحقیقات پزشکی قانونی لس‌آنجلس علت مرگ این بازیگر،‌ وقفه تنفسی در خواب و چند مساله دیگر از جمله استفاده از مواد مخدر بوده است. جدیدترین کالبدشکافی‌ها نشان داده هنگام مرگ، در بدن این بازیگر کوکائین، هروئین و MDMA یا اکستازی وجود داشته است.

بازیگر «جنگ ستارگان» از دهه ۱۹۸۰ درگیر سوءمصرف مواد بود و از بیماری روانی دوقطبی رنج می‌برد. دختر «فیشر» چندی پیش در مجله‌ای درباره مبارزه مادرش با سوء مصرف مواد نوشته بود: «مادرم در کل عمرش با مواد و بیماری روحی مبارزه کرد. دست آخر هم به همین خاطر فوت کرد.»

استفاده از مواد مخدر می‌تواند موجب وقفه تنفسی حین خواب شود و تحقیقات جدید نشان داده «فیشر» حدود ۷۲ ساعت قبل از انتقال به بیمارستانی در لس‌آنجلس، کوکائین مصرف کرده است.

این زن بازیگر در میانه دهه ۱۹۸۰ پس از گذراندن یک دوره‌ ترک اعتیاد، رمان پرفروشی به نام «کارت‌پستال‌هایی از لبه پرتگاه» نوشت.

این اثر داستان زن بازیگری را روایت می‌کرد که معتاد بود و مجبور می‌شد با مادرش در یک خانه زندگی کند. این کتاب بعدها تبدیل به فیلمی سینمایی شد و «مریل استریپ» و «شرلی مک‌لین» در آن ایفای نقش کردند.

منبع: ایسنا

پاسخ دهید