فهرست برلین کامل شد

0

با اضافه شدن دو فیلم دیگر، فهرست فیلم‌های حاضر در بخش مسابقه جشنواره برلین تکمیل شد. «اوتایا: ۲۲ جولای» فیلمی نروژی است که در بخش مسابقه حضور دارد و مستند «ترانه ساز» که درباره زندگی اد شیران، خواننده و آهنگساز مشهور بریتانیایی است، بخش ویژه برلیناله امسال را تکمیل می‌کند. بنابراین در جشنواره برلین امسال ۱۹ فیلم در بخش مسابقه و ۵ فیلم در بخش ویژه به نمایش در می‌آیند که «خوک» مانی حقیقی نماینده ایران در رقابت برای کسب خرس‌های طلایی و نقره‌ای است.

همچنین اسامی هیات داوران نیز منتشر شد و علاوه بر تام تیکور به‌عنوان رئیس، ادل رومانسکی (تهیه‌کننده)، سیسیل دو فرانس (بازیگر)، ریویچی ساکاموتو (آهنگساز)، استفانی زاکارک (منتقد) و چما پرادو (مدیر سینمایی) داوران بخش مسابقه خواهند بود. روز سه‌شنبه نیز اعلام شد که جایزه خرس طلای افتخاری برای یک عمر دستاورد هنری به ویلم دفو بازیگر آمریکایی اهدا خواهد شد. جشنواره شصت و هشتم برلیناله از ۱۵ تا ۲۲۵ فوریه (۲۶ بهمن تا ۵ اسفند) برگزار خواهد شد. فهرست کامل فیلم‌های بخش مسابقه و بخش ویژه به شرح زیر است:

بخش مسابقه

  1. «سه روز در کیبرون» (امیلی آتف- آلمان/اتریش/فرانسه)
  2. فصل شیطان، (لاو دیاز – فیلیپین)
  3. «دمسل» (دیوید زلنر، ناتان زلنر – آمریکا)
  4. «ال دورادو» {مستند} (مارکوس ایموف – سوئیس/آلمان)
  5. «وارثین» (مارچلو مارتینسی – پاراگوئه/آلمان/اروگوئه/نروژ/برزیل/فرانسه)
  6. «خوک» (مانی حقیقی – ایران)
  7. «دعا» (سدریک کان – فرانسه)
  8. «مستغلات» (مانس مانسون – سوئد/بریتانیا)
  9. «مرا لمس نکن» (آدینا پینتیلی- رومانی/آلمان/جمهوری چک/بلغارستان/فرانسه)
  10. «ترانزیت» (کریستین پتزولد- آلمان/فرانسه)
  11. «نگران نباش، پیاده زیاد نمی‌تواند دور نمی‌شود» (گاس ون سنت – آمریکا)
  12. «دولت‌اف» (الکسی ژرمن – روسیه/ لهستان/ صربستان)
  13. «اوا» (بنو ژاکه – فرانسه)
  14. «دختر من» (لارا بیسپوری – ایتالیا/ آلمان/ سوئیس)
  15. «روی پله‌ها» (توماس اشتوبر – آلمان)
  16. «اسم برادرم رابرت است و او احمق است» (فیلیپ گرونیگ – آلمان)
  17. «ماگ» (مالگورزاتا ژوموسکا- لهستان)
  18. «آگا» (میلکو لازاروف- بلغارستان/آلمان/فرانسه)
  19. «اوتایا: ۲۲ جولای» (اریک پوپه – نروژ)

نمایش‌های ویژه جشنواره

  1. «شکار هیولا ۲» (رامون هوی – چین/هنگ‌کنگ)
  2. «گرومول» {مستند} (پل ویلیامز- استرالیا)
  3. «Viaje a los Pueblos Fumigados» {مستند} (فرناندو سالاناس – آرژانتین)
  4. «کتاب‌‌فروشی» (ایزابل کواکست – اسپانیا/بریتانیا/آلمان)
  5. «انقلاب خاموش» (لارس کرومه – آلمان)
  6. «آمریکا، سرزمین فریک‌ها» (اولی لومل – آلمان)
  7. «شاهزاده خوشحال» (روپرت اورت – آلمان/بلژیک/ایتالیا)
  8. «مترجم» (مارتین شولیک – اسلواکی/اتریش/چک)
  9. «ریویچی ساکاموتو: هرج و مرج در توپخانه خیابان پارک» (استفن نومورا – آمریکا/ژاپن)
  10. «آسترید شدن» (پرنیله فیشر کریستنسون – سوئد/ آلمان/ دانمارک)
  11. «Usedom – Der freie Blick aufs Meer» (هاینس برینکمن – آلمان)
  12. «ترانه‌ساز» (موری کامینکز – انگلستان)

دیدگاهی بنویسید

اولین دیدگاه را شما بنویسید

avatar