سناریوی ۲۰۰۰ صفحه ای بازی «دیترویت»

0

«دیترویت: انسان شدن» (Detroit: Become Human)، یکی از بازی های انحصاری پلی استیشن ۴ است که توسط دیوید کیج نویسندگی و کارگردانی شده است. کیج از جمله بازی سازانی است که در آثار خود، به روایت و دیالوگ نویسی توجه زیادی می کند و بازی های او همیشه از بار دراماتیک قابل توجهی برخوردار هستند. به نظر می رسد در «دیترویت: انسان شدن» هم او می خواهد همان رویه پیشین خود را ادامه بدهد.

کیج اخیرا در مصاحبه ای اعلام کرده که سناریوی این بازی ۲۰۰۰ صفحه است. به نظر می رسد در حال حاضر، دیوید کیج تنها بازی سازی است که برای ساخت یک بازی، ۲۰۰۰ صفحه بازی نامه می نویسد! البته او در بازی های قبلی خود هم چنین وسواسی را نشان داده بود. بازی «باران شدید» (Heavy Rain) هم تقریبا یک سناریوی ۲۰۰۰ صفحه ای داشت. داستان بازی دیگر او به نام «ماوراء: دو روح» (Beyond: Two Souls) حتی از ۲۰۰۰ صفحه هم بیش تر بود. 

دلیل چنین بازی نامه های سنگینی این است که کیج معمولا به روایت داستان های غیرخطی می پردازد که در آن ها، هر انتخاب می تواند سرنوشت شخصیت ها و مسیرهای داستانی را به کلی دچار تغییر کند. داستان های او معمولا دارای جزئیات و ریزه کاری های زیادی هستند. 

«دیترویت: انسان شدن» به صورت انحصاری در سال ۲۰۱۸ برای پلی استیشن ۴ منتشر می شود. 

منبع: Polygon

پاسخ دهید