سفر نقاشی‌های محمدعلی سجادی به شیراز

0

محمدعلی سجادی که اواخر دی ماه دو نمایشگاه نقاشی در شیراز دارد از علاقه و تمایل خود برای آشنایی با مخاطبان شهرستانی و دانستن نظرات آنها درباره آثارش سخن گفت.

 

محمدعلی سجادی فیلمساز و هنرمند نقاش در گفتگویی در مورد نمایشگاه‌های نقاشی‌اش که در شهر شیراز برپا شده است، گفت: در شهر شیراز یک مجتمع فرهنگی هنری افتتاح شده که ۷ سالن سینما، گالری و فروشگاه‌های آثار هنری دارد و از آنجا که مردم شیراز برای دیدن هنرهای تجسمی بسیار با انگیزه هستند تصمیم گرفتم نمایشگاه نقاشی‌هایم را در این شهر برپا کنم.

وی با اشاره به اینکه طی اکران فیلم «تمرینی برای اجرا» در شیراز با مردم هنرمند شیراز بیشتر آشنا شده است، بیان کرد: علاقه‌ای به  شعاری صحبت کردن ندارم اما واقعا دوست دارم که با مخاطبان شهرستان‌ها از نزدیک آشنا شده و نظراتشان را بشنوم. این یک ضرورت برای هنرمند است و من با کمال میل در هر شهری که از هنر استقبال شود و انگیزه برای انجام کارهای هنری وجود داشته باشد، حضور خواهم یافت.

سجادی که ۲ نمایشگاه از آثارش در شهر شیراز خواهد داشت، افزود: یکی از نمایشگاه‌ها با عنوان «گلدان راگا» شامل نقاشی‌هایی است که با فضای اکسپرسوررئال و مبتنی بر داستان «بوف کور» صادق هدایت کار شده است و شالوده تئاتر «بوف نه چندان کور» در این آثار وجود دارد. این نمایشگاه در گالری سروناز که یک گالری خصوصی است، برگزار می‌شود.

وی درباره نمایشگاه دیگرش بیان کرد: نمایشگاه دیگر در گالری هنر شهر آفتاب در مجتمع خلیج فارس برگزار می‌شود که در این نمایشگاه مجموعه آثار «سیاوشان» را از اول تا ۱۴ دی ماه به نمایش خواهم گذاشت. این دو نمایشگاه قبلا برگزار شده و فقط در گالری سروناز چند کار جدید ارائه می‌شود.

به گفته وی، در نمایشگاه «گلدان راگا» حدود ۲۰ تابلو و در نمایشگاه «سیاوشان» ۲۵ تابلو به نمایش گذاشته خواهد شد.

سجادی گفت: اواخر دی ماه در گالری سایه کارهای جدیدی را به نمایش خواهم گذاشت و این گالری با آثار من افتتاح خواهد شد. اسم این مجموعه «سیابَش» است که ادامه کار اسطوره سیاوش است که در «سیاوشان» و «تمرینی برای اجرا» مفصل به آن پرداخته‌ام.

وی در پایان توضیح داد: در این آثار سیاوش وقتی از جهان مردگان برمی‌گردد به شکل حاجی فیروز باز خواهد گشت. در حقیقت این تابلوها به این نظریه می‌پردازد که سیاوش به شکل حاجی فیروز ظاهر خواهد شد و این فلسفه‌ای است که اصول‌شناسان بزرگی به آن پرداخته‌اند. تا بدین جای کار قرار است حدود ۱۴ تابلو بزرگ و متوسط و ۱۰ تابلوی کوچک در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شود و ۳۰ دی ماه تا ۹ بهمن ماه زمانی است که برای برگزاری این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

منبع: مهر

پاسخ دهید