رکوردشکنی «مریضی بزرگ» و «فریب خورده» در جدول فروش

0

در ماه ژانویه‌ای گذشته، کمیل نانجیانی و امیلی گوردون با فیلم رمانتیک کمدی‌شان «مریضی بزرگ» تحسین مخاطبان فستیوال فیلم ساندنس را برانگیخت و در فستیوال فیلم کن هم سوفیا کاپولا توانست جایزه بهترین کارگردان این فستیوال را برای بازسازی خود از «فریب خورده» دریافت کند، او نخستین زنی است که این جایزه را دریافت می کند.

حالا هر دو فیلم در سینماهای لس‌آنجلس و نیویورک اکران شده‌اند و نتایج خارق‌العاده بوده است. «مریضی بزرگ» توانست با تنها اکران در پنج پرده سینما نزدیک به نیم میلیون دلار فروش کند و تا اینجای سال بهترین فروش متوسط در هر پرده را برای فیلم‌های مستقل با ۸۷ هزار دلار در هر پرده به ثبت برساند. «فریب خورده» هم بافروش ۲۴۰ هزار دلار از چهار پرده سینما عملکرد بسیار خوبی داشت و به طور متوسط ۶۰ هزار دلار در هر پرده فروخت که برای کاپولا یک رکورد جدید بود.

در فیلم «مریضی بزرگ» نانجیانی نقش نسخه‌ای دراماتیزه‌ شده از خودش را ایفا می‌کند و نحوه آشنایی اش با همسرش امیلی (با بازی زویی کازان) را توضیح می‌دهد. او کسی است که فیلم در همراهی با او نوشته شده است. امتیاز این فیلم که به کارگردانی مایکل شووالتر و تهیه‌کنندگی جاد اپتاو و بری مندل ساخته شده، در فستیوال ساندنس به مبلغ ۱۲ میلیون دلار توسط آمازون استودیوز خریداری شد و مدتی بعد لاینزگیت هم به عنوان توزیع‌کننده مشترک به آن اضافه شد. این فیلم در حال حاضر امتیاز ۹۷ درصد را در وبسایت نقد فیلم راتن تومیتوز دارد.

«فریب خورده» بازسازی فیلم ملودرام سال ۱۹۷۱ دان سیگل در مورد جنگ داخلی آمریکاست که کلینت ایستوود در آن نقش‌آفرینی می‌کرد. کالین فارل، کیرستن دانست، نیکول کیدمن و ال فنینگ ستاره‌های نسخه ساخته شده توسط کاپولا هستند. علاوه بر کارگردانی فیلم، کاپولا تهیه‌کننده و نویسنده آن هم بوده است. کمپانی فوکوس فیچرز این فیلم را توزیع می‌کند و قرار است از هفته بعد به ۵۰۰ پرده سینما آن را گسترش دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید