رمان جدید نویسنده «دختری در قطار» در بازار ایران

0

به زودی شاهد عرضه دومین رمان پائولا هاوکینز، نویسنده رمان پرفروش «دختری در قطار» در بازار ایران خواهیم بود. 

آن طور که علی قانع، منتشر رسمی آثار هاوکینز در ایران اعلام کرده، رمان جدید که «درون آب» نام دارد و در سال ۲۰۱۷ چاپ شده، در حال حاضر آخرین مراحل فرآیند ترجمه را پشت سر می گذارد و  قرار است به زودی توسط انتشارات کوله پشتی منتشر شود. 

علی قانع درباره این رمان تازه می گوید: «رمان «درون آب» یک داستان ماجرایی است که همچون رمان «دختری در قطار» هاوکینز برای خواننده جذاب خواهند بود و حتی به نظرم جذابیت‌هایی بیشتر از رمان اول این نویسنده نیز دارد. در این رمان چند داستان همزمان اتفاق می‌افتد که در یک ماجرا مشترک هستند. درواقع داستان روایتی از غرق شدن چند خانم در یک برکه یا رودخانه‌ است. به عبارت دیگر یک خانم در پس اتفاقاتی کشف می‌کند که غرق شدن خانم‌‌ها در این برکه امری تکراری و مسبوق با سابقه بوده و هست و اصولا روند تاریخی دارد و خود این خانم درگیر حل این معما شده که ماجراهای داستان را شکل می‌دهد.»

پائولا هاوکینز متولد بریتانیا و تحصیل کرده رشته فلسفه، سیاست و اقتصاد در دانشگاه آکسفورد لندن است. او پیش تر به عنوان روزنامه نگار و خبرنگار فعالیت می کرد، ولی کم کم به کار نویسندگی هم پرداخت. با عرضه رمان پرفروش «دختری در قطار» و موفقیت همه جانبه این اثر، هاوکینز به موفقیت و شهرتی بی سابقه دست یافت. او هنگام نوشتن این رمان از نظر مالی در مضیقه بود و برای کامل کردن کتابش مجبور شد از پدرش پول قرض بگیرد. «درون آب» آخرین کاری است که از این نویسنده بریتانیایی منتشر شده است. 

منبع: ایلنا 

پاسخ دهید