دعوت از ۹ سینماگر ایرانی برای عضویت در آکادمی اسکار

0

به رسم هر ساله، آکادمی اسکار امسال هم تعدادی سینماگر تازه را به عضویت خود در آورده است. اعضاء آکادمی، هر سال و پیش از برگزاری مراسم رسمی، به انتخاب بهترین آثار حوزه های مختلف سینما می پردازند. در بین ۷۷۴ عضو تازه ای که دعوت شده اند، نام ۹ سینماگر ایرانی هم دیده می شود. 

در بخش بازیگری لیلا حاتمی، نازنین بنیادی و گلشیفته فراهانی سه چهره سرشناسی هستند که برای عضویت در این نهاد سینمایی دعوت شده اند. در شاخه کارگردانی، نام محمد رسول اف، کارگردان ایرانی که چندی پیش جایزه بخش نوعی نگاه کن را دریافت کرد و هم چنین بهمن قبادی دیده می شود. در بخش تدوین هایده صفی یاری، تدوین گر مطرح آثار اصغر فرهادی دعوت شده است. محمدرضا دلپاک و هنگامه پناهی هم به ترتیب در شاخه های صدابرداری و مدیریت اجرایی، درخواست عضویت دریافت کرده اند. محسن موسوی، سینماگر ایرانی فعال در هالیوود که در بخش جلوه های ویژه فعالیت می کند، آخرین ایرانی است که در این فهرست دیده می شود. 

آمیتا باچان، مونیکا بلوچی، آرون تیلور جانسن، کریستین استوارت، آماندا سیفرید، آدام درایور، فاتح آکین، آمات اسکالانته، تام فورد، گرث دیویس و کیم کی-دوک از جمله افراد مطرحی هستند که در این فهرست ۷۷۴ نفری دیده می شوند. 

۷۷۴ عضو تازه از ۵۴ کشور هستند، تاکنون ۱۱۲ بار نامزد اسکار شده اند و ۲۵ بار این جایزه را دریافت کرده اند. 

منبع: ایسنا

پاسخ دهید