برگزیدگان یازدهمین جشنواره فیلم‌های ورزشی معرفی شدند

0

یازدهمین جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران با معرفی برگزیدگان در بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.

آیین پایانی یازدهمین جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران شامگاه پنجشنبه ۲۸ دی ماه ۱۳۹۶ در هتل المپیک برگزار شد. در این مراسم که با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، چند تن از نمایندگان مجلس، هنرمندان، ورزشکاران و مهمانان جشنواره برگزار شد برگزیدگان در بخش های مختلف به شرح زیر معرفی شدند:

مسابقه فیلم‌های سینمایی، ویدئویی، داستانی کوتاه و نیمه بلند و پویانمایی

بهترین فیلم با موضوع ورزش، تندرستی و سلامت:

تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلم به ساندیپ راجندرا سونار برای فیلم «پدال برای زندگی بهتر» از کشور هند.

بهترین فیلم با موضوع ورزش و سبک زندگی فعال:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه به خانواده محترم شهید امیر رضایی مجد در فیلم «کاپیتان امیر» از ایران.

بهترین فیلم با موضوع پارالمپیک:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلم به ریحانه مرتضایی نیا برای فیلم «بریسبال» از ایران.

 کارگردانی بهترین اثر پویانمایی:

جانکینگ دوآن مو برای فیلم  داستان «یک موتورسیکلت» از کشور چین.

بهترین کارگردانی فیلم در فیلم های کوتاه و نیمه بلند داستانی:

محمد بخشی برای کارگردانی فیلم «آریو والیبال» از ایران.

بهترین فیلم کوتاه و نیمه بلند داستانی:

دیپلم افتخار بهترین فیلم به محمدرضا شفا برای فیلم «جایی میان ابرها» از ایران اهدا شد.

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین فیلم به نیما ربیعی برای فیلم داستانی «آریو والیبال» از ایران اهدا شد.

بخش ویدئویی:

هیات داوران از میان فیلم های رسیده به بخش مسابقه ویدئویی به دلیل راه یافتن تنها ۲ اثر در این بخش اثری را شایسته دریافت تندیس ندانسته و تنها دیپلم افتخار بازیگری را در این بخش به انوشیروان محسنی برای حضور پرتلاش ورزشی در فیلم «اسنیف» ساخته سیده فرزانه امینی از ایران اهدا کرد.

همچنین جایزه ویژه دبیر جشنواره برای تلاش در عرصه فیلمسازی ورزشی به سیده فرزانه امینی بخاطر حضور چند اثر بلند داستانی از وی در جشنواره اهدا شد.

بهترین فیلمنامه فیلم های سینمایی:

 دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه برای سینان سرتل برای فیلمنامه فیلم «روزی کودکی» از کشور ترکیه اهدا شد. در این بخش هیات داوران فیلمی را برای دریافت تندیس انتخاب نکرد.

بهترین بازیگر زن:

آنوشکا شارما کوهلی برای نقش آفرینی در فیلم «سلطان» از کشور هند.

بهترین بازیگر مرد:

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مرد به سلمان خان برای نقش آفرینی در فیلم «سلطان» از کشور هند اهدا می شود.

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مرد برای ایفای نقش کاپیتان در فیلم «اولا بولا» از کشور مالزی اهدا می شود.

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار در این بخش به علیرضا حیدری برای بازی در فیلم «من یک ایرانی ام» از کشور ایران اهدا شد.

بهترین کارگردانی فیلم های سینمایی:

دیپلم افتخار به کینگ گوآن چیو برای کارگردانی فیلم «اولا بولا» از کشور مالزی اهدا شد.

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار برای بهترین کارگردان فیلم به علی عباس ظفر برای فیلم «سلطان» از کشور هند اهدا شد.

بهترین فیلم بلند سینمایی:

دیپلم افتخار به سید امیر پروین حسینی برای تهیه کنندگی فیلم «زاپاس» از ایران و جایزه ویژه هیات داوران به تورگی ساهین برای تهیه کنندگی فیلم «روزی کودکی» از کشور ترکیه اهدا شد.

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار در این بخش به نجوا ابو بکر-تانگ یو کنگ-داتوک استیون لیم برای تهیه کنندگی فیلم «اولا بولا» از کشور مالزی اهدا شد.

همچنین جایزه هیات داوران با عنوان غرور ملی به احمد نجفی برای تهیه کنندگی فیلم «من یک ایرانی ام» اهدا شد.

بهترین مجری برنامه های تلویزیونی:

محمدحسین میثاقی برای اجرای برنامه «فوتبال ۱۲۰». 

بهترین گزارشگر برنامه های تلویزیونی:

علیرضا صباغ برای گزارش برنامه تلویزیونی اتومبیلرانی.

بهترین برنامه های تلویزیونی :

مجتبی پوربخش برای برنامه «فوتبال یک» محصول شبکه ورزش سیما.

بخش مسابقه مستند، برنامه های تلویزیونی، نماهنگ و تیزر

بهترین فیلم با موضوع ورزش، تندرستی و سلامت:

به آذر فرامرزی برای فیلم «راه برفی» از ایران اهدا شد.

بهترین فیلم با موضوع ورزش و مبارزه با مواد مخدر:

به محمد کارت برای فیلم «آوانتاژ» از ایران اهدا شد.

بهترین فیلم با موضوع ورزش و سبک زندگی فعال:

به حمیدرضا زینالی برای فیلم «گام های بی مرز» از ایران اهدا شد.

بهترین فیلم با موضوع پارالمپیک:

به عاطفه محرابی برای فیلم «خواهرم محدثه» از ایران اهدا شد.

بهترین فیلم با موضوع المپیک:

به مصطفی دالایی برای فیلم «کوه آهن» اهدا شد.

بهترین تیزر و نماهنگ:

در این بخش هیات داوران اثری را حائز دریافت مقام ندانست.

بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه بلند:

به یارا لی برای فیلم « k۲ و باربران نامرئی» از پاکستان اهدا شد.

بهترین مستند کوتاه و نیمه بلند:

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین فیلم مشترکا به یارا لی برای فیلم « k۲ و باربران نامرئی» از پاکستان و لیندزی هگن برای فیلم «ماجراجویی نه جنگ» از کشورعراق اهدا شد.

بهترین کارگردانی مستند بلند:

دیپلم افتخار به ارسین کانا برای فیلم «سبز و قرمز» از ترکیه اهدا شد.

همچنین تندیس جشنواره و دیپلم افتخار برای بهترین مستند بلند به جیمز ارسکین برای فیلم «ساچین» از کشور هند اهدا شد.

بهترین  فیلم مستند بلند:

جایزه ویژه هیات داوران به راوی باگچاندکا برای مستند «ساچین» از کشورهند اهدا شد.

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین مستند بلند به مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی برای فیلم «صفر تا سکو» از ایران اهدا شد.

تقدیر از هنرمندان پیشکسوت

در این مراسم در ۲ بخش بزرگداشت از تلاش ها و زحمات داریوش ارجمند پیشکسوت بازیگری و هنر و یونس علی شیری عکاس پیشکسوت تقدیر شد.

همچنین از خانواده عکاس زنده یاد علیرضا سلطانی شاد و از عکاس پیشکسوت جعفر تبریزی تقدیر شد.

در ابتدای این مراسم پیام تصویری پروفسور آسکانی، رییس فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی(FICTS) برای حاضران پخش شد.

در این مراسم مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، بهروز بنیادی و محمد منصوری از نمایندگان مجلس، داریوش ارجمند، احمد نجفی، محمد متوسلانی، سیدغلامرضا موسوی، سعید سهیلی، علی رویین تن، جواد نوروزبیگی، لیلا اوتادی، سحر مصیبی، طهورا ابوالقاسمی، علی قلم سیاه، علیرضا حیدری، مجید رجبی معمار، احسان شیعه، عبدالحمید احمدی، سیدامیرحسینی، مازیار ناظمی، سیاوش حقیقی، ناصر شفق، ارشا اقدسی، هنرمندان، ورزشکاران پیشکسوت و مهمانان جشنواره حضور داشتند.

یازدهمین جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران به دبیری سید مجتبی علوی از ۲۵ تا ۲۷ دی ماه در سینما فلسطین برگزار شد.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهی بنویسید

اولین دیدگاه را شما بنویسید

avatar