بالاخره پروژه سینمایی تازه آقای دیوید فینچر، قطعی شد

0

پارامونت اعلام کرد که به زودی روند ساخت فیلم World War Z 2 به کارگردانی دیوید فینچر و با بازی برد پیت، آغاز خواهد شد.

تابستان سال ۲۰۱۳ بود که فیلم جنگ جهانی زد (World War Z) اکران شد. حال پس از گذشت چهار سال انتظار برای انتشار دنباله‌ی آن قرار است ادامه‌ی آن نیز ساخته شود. این فیلم اقتباسی از رمان پر فروشی به همین نام اثر مکس بروکس بوده است، البته فیلم World War Z چندان به رمان آن وفادار نبوده و تغییرات گسترده ای در داستان و اتفاقات کتاب در فیلمنامه این فیلم دیده می شود. با این حال، فیلم World War Z در گیشه به وفقیت خوبی رسید و ۵۴۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشت. این فیلم با بودجه ۱۹۰ میلیون دلاری ساخته شد که بخش زیادی از آن به‌خاطر فیلمبرداری دوباره و پر هزینه اش بوده است.
پس از موفقیت فیلم World War Z، کمپانی پارامونت ساخت دنباله این فیلم را تایید کرد. همچنین خوان آنتونیو بایونا جانشین مارک فورستر، کارگردان فیلم اول، در فیلم World War Z 2 شد و استیون نایت کار نوشتن فیلمنامه را بر عهده گرفت. بایونا پروژه ساخت این فیلم را ترک کرد و پس از آن ساخت فیلم World War Z 2 بارها عقب افتاد و سرانجام در بهمن سال گذشته، کمپانی پارامونت پیکچرز این فیلم را از جدول اکران فیلم‌های آینده خود حذف کرد و اکران این فیلم تا زمان نامشخصی عقب افتاد. در اردیبهشت امسال، پارامونت مذاکرات خود را با دیوید فینچر برای کارگردانی فیلم World War Z 2 آغاز کرد. حال کمپانی پارامونت حضور فینچر و برد پیت را در این فیلم رسما تایید و اعلام کرده است.

جیم جیانوپولوس، رئیس جدید کمپانی پارامونت پیکچرز اخیرا در مصاحبه ای گفته است که برنامه‌های جدیدی برای این استودیو و کمپانی دارد که یکی از این برنامه‌ها، احیای پروژه ساخت فیلم World War Z 2 است. او بازگشت برد پیت و گارگردانی فینچر در این فیلم را تایید کرد. مراحل توسعه و پیش تولید ساخت فیلم World War Z 2 به سرعت در حال پیشرفت است و به زودی فینچر برنامه مشخصی برای ساخت این فیلم ارائه خواهد کرد.

استیون نایت همچنان کار نوشتن فیلمنامه World War Z 2 را بر عهده دارد و در حال حاضر مشغول نوشتن فیلمنامه این فیلم است. البته هنوز تاریخی برای شروع فیلمبرداری اعلام نشده است و جیانوپولوس اشاره‌ای به زمان جدید اکران آن نکرده است. بازگشت دیگر بازیگران فیلم اول یا حضور بازیگران جدید دیگری در فیلم World War Z 2 هم تایید نشده است.

منبع: کافه سینما

پاسخ دهید