بازسازی کامل بازی «سایه کلوسوس» برای پلی استیشن ۴

0
بازسازی کامل بازی «سایه کلوسوس» برای پلی استیشن 4
بازسازی کامل بازی «سایه کلوسوس» برای پلی استیشن ۴

یکی از غافگیری های مهم کنفرانس سونی، خبر بازسازی کامل بازی «سایه کلوسوس» (Shadow of the Colossus) برای پلی استیشن ۴ بود. «سایه کلوسوس» یکی از بازی های انحصاری پلی استیشن ۲ بود که مورد تحسین و توجه زیادی قرار گرفت و همیشه از آن به عنوان یکی از بهترین بازی های دهه ۲۰۰۰ یاد می شود. حال به نظر می رسد سونی می خواهد نگاهی ویژه به این بازی متمایز داشته باشد. 

آن طور که آقای شوهی یوشیدا، مدیرعامل بخش سرگرمی های سونی اعلام کرده، قرار است یک بازسازی کامل صورت گیرد و تمام جزئیات دوباره از اول ساخته شوند. او در ادامه می گوید: «این یک بازسازی است. محتوای بازی مانند نسخه اصلی آن است، اما تمامی موارد مجدد طراحی خواهند شد. با خود فکر کردم که اگر قرار است «سایه کلوسوس» را برروی پلی‌استیشن ۴ بیاوریم، می‌توانیم از فناوری های موجود استفاده نمائیم. استودیوی بلوپرینت مسئولیت توسعه نسخه ریمستر عناوین «ایکو» و «سایه کلوسوس» را برروی کنسول پلی‌استیشن ۳ داشت. بنابراین ما با روش کاری آن‌ها بخوبی آشنا هستیم.»

نکته ای که آقای یوشیدا باید در نظر داشته باشد این است که قرار است یکی از خاص ترین بازی های شرکت سونی را بازسازی کنند، بازی سوم شخصی که شبیه هیچ بازی دیگری نبود. به نظر می رسد خود ایشان هم از این قضیه مطلع هستند: «نسخه بازسازی شده و اصلی، هردو یکی هستند. اما بازیکنان ترجیح می‌دهند شاهد تغییراتی دربازی درطول این مدت طولانی باشند، بنابراین ما بدنبال اجرای راه‌های مدرن‌تری برای انجام بازی هستیم. و البته شما می‌توانید به این بازی همانند نسخه اصلی آن بنگرید، اما چیزی که ما درتلاشیم تا به نمایش بگذاریم این است که نسخه اصلی بازی با استفاده از تکنولوژی روز چقدر باشکوه خواهد بود.»

قطعا تجربه مجدد صحنه های عظیم و حماسی این بازی فناوری های امروزی، بسیار لذت بخش خواهد بود. نسخه پلی استیشن ۴ بازی «سایه کلوسوس» در سال ۲۰۱۸ عرضه می شود. 

منبع: گیمفا 

پاسخ دهید