ایکس باکس گیم پس، فرصتی مناسب برای بازی های تک نفره

0

مدیر بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت یعنی آقای فیل اسپنسر صحب های جدیدی در خصوص ایکس باکس گیم پس و فرصت هایی که این سرویس به وجود می آورد، مطرح کرده است.

در روز های گذشته شاهد این بودیم که مدیر بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت به توییتر شخصی خود مراجعه می کند و با کاربران صحبت هایی در خصوص ایکس باکس گیم پس و مسائل دیگر انجام می دهد. وی به تازگی به موارد جدیدی اشاره کرده که می تواند برای علاقه مندان به این شرکت جذاب باشد. اول از همه ما در صحبت های اسپنسر دیدیم که او ایکس باکس گیم پس را هم یک سرویس اشتراکی ارزشمند می داند و هم آن را به عنوان مدلی می شناسد که قادر است فرصت های جدید و تازه ای در زمینه ایجاد خلاقیت در بازی های تک نفره به وجود بیاورد. وی در این زمینه در پاسخ به سوال یکی از کاربران اظهاراتی را مطرح کرد که نشان دهنده نوع نگاه او به این سرویس جدید است. این شخص در توییتر از او پرسیده بود آیا او ایکس باکس گیم پس را به عنوان فرصتی می داند که زمینه ساز تجربه های جدید و منحصر به فرد برای کاربران خواهد بود یا این که این سرویس فقط یک سرویس اشتراکی ارزشمند است که استفاده دیگری نخواهد داشت. اسپنسر در پاسخ گفت:

من هر دو را قبول دارم. ارزش این سرویس برای برخی بسیار بالا است. و این ایده طرحی جدید است که به وجود آورنده فرصت های تازه و ایجاد خلاقیت به خصوص در بازی های تک نفره است. این همان طرحی است که در تلویزیون ها نیز وجود دارد و ما امروزه در سطح وسیعی در سراسر دنیا شاهدش هسیتم، اما تقلید محض نیست.

طبق اظهارات اسپنسر علاقه زیادی از سوی استودیو های بازی سازی مختلف به این سرویس نشان داده شده که دوست دارند ببینند این سرویس چگونه عمل خواهد کرد. مایکروسافت علاقه دارد تعداد بازی های فرست پارتی خود را بالا ببرد اما هدف آن ها این است که استودیو های دیگر را گسترش دهند. یکی از کاربران توییتر که از پاسخ قبلی اسپنسر بسیار هیجان زده و خوشحال شده بود در توییت بعدی خود اظهار داشت که با این وجود، مسئولیت مهمی بر دوش ایکس باکس قرار دارد تا بتواند استعداد ها و افراد مستعد زیادی را از سراسر دنیا گرد هم جمع کند تا هدف تیم اسپنسر در این خصوص عملی شود. وی در پاسخ گفت:

ما علاقه زیادی از سوی استودیو ها شاهد بودیم که دوست دارند ببینند این سرویس تازه معرفی شده ما، چطور عمل خواهد کرد. ما به ساخت عناوین فرست پارتی خود ادامه می دهیم اما گسترش استودیو ها هدف اصلی ما است.

جالب است که اسپنسر در صحبت های تازه خود قول عرضه بازی های بیشتر برای سرویس پشتیبانی از نسل قبل ایکس باکس داد تا قابلیت اجرای بازی های قدیمی برای کاربران محیا شود. وی در صحبت هایش به اضافه شدن بازی های ایکس باکس به این سرویس اشاره کرد که اگر این موضوع به حقیقت تبدیل شود، بسیار هیجان انگیز و عالی خواهد بود که بتوان بازی های ایکس باکس اولیه را روی ایکس باکس وان و همینطور وان ایکس، مطابق با تکنولوژی روز تجربه کنیم. وی در پاسخ به سوال یکی از کاربران که دوست داشت بداند چه زمان می تواند بازی های ایکس باکس اولیه را در برنامه پشتیبانی از نسل قبل تجربه کند، گفت:

تعدادی از بازی های ایکس باکس در برنامه پشتیبانی از نسل قبل قرار گرفته اند که البته قرار نیست به سرعت بازی های ایکس باکس ۳۶۰، به این سرویس اضافه شوند اما تیم ما در حال عملی کردن این موضوع و گرفتن مجوز های لازم برای این کار است. این کار به دلیل قدیمی بودن بازی ها و حق نشر آن ها و همینطور وجود مسائل دیگر، کمی پیچیده است.

همچنین در پایان باید به این موضوع اشاره کنم که اسپنسر در توییت دیگری به ستایش عنوان مانستر هانتر ورلد پرداخت و اشاره کرد که همیشه باور داشته که این بازی به یک عنوان جهانی و بزرگ تبدیل خواهد شد. وی همچنین اشاره کرد که این بازی قدم بزرگی برای کپکام به شمار می رود. اسپنسر در این زمینه گفت:

موافقم! همیشه باور داشتم که مانستر هانتر می تواند به یک فرانچایز بزرگ و جهانی تبدیل شود و کپکام با انتشار این بازی توانسته قدم بزرگی بردارد. عملکرد این بازی بی نطیر بوده است.

لازم است که در اینجا یک سری توضیحات در خصوص ایکس باکس گیم پس ارائه شود. این سرویس در روز های گذشته توسط مایکروسافت معرفی شد که در آن شاهد عرضه عناوین فرست پارتی بودیم. همچنین در روز های گذشته اعلام شد که عناوین Play Anywhere بر روی رایانه های شخصی و ویندوز ۱۰ نیز قابل اجرا خواهند بود.

منبع: گیمفا

پاسخ دهید