انتقاد امیر جعفری از کم‌توجهی به نیازهای ناشنوایان و نابینایان

0

شامگاه جمعه  ۸ دی ماه فیلم سینمایی اکسیدان برای ناشنوایان و کم‌شنوایان با دوبله زبان اشاره طبیعی-لب‌خوانی و همچنین زیرنویس فارسی در سینما فرهنگ به نمایش گذاشته شد. امیر جعفری (بازیگر) و حامد محمدی (نویسنده و کارگردان) پیش از نمایش فیلم چند دقیقه‌ای را برای حاضران صحبت کردند.

حامد محمدی ضمن خوشامدگویی به حاضران گفت: امروز لذتبخش‌ترین اکران مردمی برای من است و برای هیچ کدام از اکران‌های مردمی «اکسیدان» اینقدر هیجان زده نبودم و دیدن فیلم با شما لذت بخش است. امیدوارم با همت دوستان از این دست اتفاقات خوب داشته باشیم.

او ادامه داد: من یک عذر خواهی هم به شما بدهکارم، ببخشید ممکن است گاهی شما‌ها را نبینیم ولی به عمد نیست. شاید به این دلیل است که بینمان فاصله افتاده است، اما امیدوارم در فیلم‌های بعدی خودم تعدادی سالن سینما را مشخص کنم برای اینکه شما دوستان راحت‌تر فیلم ببیند و هم زمان با اکران، فیلم را در سینما تماشا کنید.

امیر جعفری هم در ادامه گفت: این روز‌ها کمی گرفتارم، اما با عشقی که به شما عزیزان داشتم به این مراسم آمدم، متاسفانه هیچ دولت و ارگان و سازمانی به نیازهای شما توجه نمی‌کند که طبق امار رسمی نزدیک به چهار میلیون در کشور هستید. در این شرایط حداقل ما بتوانیم کاری برای شما انجام داده باشیم. امیدوارم که این رویه و اکران‌های اینچنینی ادامه داشته باشد، چراکه هیچ فرقی بین ما و شما نیست. یک وقت‌هایی هم ما ظاهرا نابینا و ناشنوا می‌شویم. نعمتی که شما دارید و با گوش دل می‌شنوید را ما نداریم. امیدوارم ما را لایق جمع خودتان بدانید واز فیلم لذت ببرید.

شبنم مقدمی هم که در این مراسم حضور نداشت با ارسال پیغام صوتی برای حاضران این اکران ویژه گفت: خیلی خوشحالم که دعوت ما را قبول کرید و برای دیدن فیلم ما امدید. امیدوارم فیلم را دوست داشته باشید و از سویی هم متاسفم که نمی‌توانم حضورا در خدمتان باشم ودر کنارتان بنشینم و فیلم را با شما ببینم. امیدوارم اوقات خوبی را سپری کنید.

منبع: ایلنا

پاسخ دهید