الیزابت بنکس از اسپیلبرگ معذرت خواست

0

الیزابت بنکس، بازیگر و کارگردان آمریکایی برای نادیده گرفتن فیلم «رنگ بنفش» اسپیلبرگ در سخنانش، از این کارگردان سرشناس عذر خواست.
الیزابت بنکس چند شب پیش در سخنرانی اش در مراسم جوایز لوسی که برای حمایت از زنان فیلمساز برگزار شده بود از اسپیلبرگ برای بها ندادن به بازیگران زن در نقش اصلی انتقاد کرد، اما او یک فیلم مهم را این میان از قلم انداخته بود.

وی با انتقادهای زیادی نسبت به این سخنرانی روبه رو شد و در نهایت به خاطر از استیون اسپیلبرگ عذرخواهی کرد. اسپیلبرگ فیلم «رنگ بنفش» را در سال ۱۹۸۵ ساخته است که با بازی ووپی گلدبرگ در نقش اصلی، نامزد دریافت ۱۰ جایزه اسکار شده بود. بنکس در سخنرانی اش این فیلم را از نادیده گرفته بود و به همین خاطر از اسپیلبرگ عذر خواهی کرد.

بنکس در توییتر نوشت: این فیلم را فراموش کردم. وقتی در مراسم ویژه فیلم برای زنان سخنرانی می‌کردم و به اسپیلبرگ و آثارش اشاره کردم، این فیلم را از یاد برده بودم. باید مسئولیت حرف‌هایم را بپذیرم و عذرخواهی کنم. وقتی داشتم درباره این مساله نظر می‌دادم، داشتم به فیلم‌هایی که این اواخر اسپیلبرگ ساخته بود فکر می‌کردم و فیلم بسیار مهم «رنگ بنفش» را به کلی از یاد برده بودم.

الیزابت بنکس بازیگر، تهیه کننده و کارگردان آمریکایی است. این بازیگر با بازی در «مرد عنکبوتی» به شهرت رسید.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید