احتمالاً هزینه تولید «سایبرپانک ۲۰۷۷» از «ویچر ۳» بیشتر باشد

0

با توجه به موفقیت‌های بازی شگفت انگیز «ویچر ۳: شکار وحشیانه» فعلاً همه نگاه‌ها به سی دی پراجکت رد  و عنوان بعدی آن‌ها یعنی «سایبرپانک ۲۰۷۷» است. این بازی حتی قبل از «ویچر ۳: شکار وحشیانه» معرفی شده بود ولی هنوز تاریخ عرضه درستی از آن در دست نیست.

ولی به هر حال چیزی که واضح است، آن است که سازندگان این اثر خیلی دوست ندارند تا مخفیانه جلو بروند و واقعاً جزئیات کافی از این بازی را در دست علاقه مندان قرار می‌دهند. به تازگی و در مصاحبه با پایگاه لهستانی پالس بیزنسو، ادم کیچینسکی از اعضای استودیوی سی دی پراجکت رد در مورد بازی «سایبرپانک ۲۰۷۷» صحبت کرده و به این نکته اشاره داشته که انتظار می‌رود بودجه مورد نیاز برای بازی مذکور از عنوان «ویچر ۳: شکار وحشیانه» بیشتر باشد. او اشاره کرده که هزینه تولید «ویچر ۳: شکار وحشیانه» در حدود ۸۵ میلیون دلار (معادل ۳۰۰ میلیون زلوتی لهستان) بوده؛ هرچند که در ادامه او تصریح کرده که تنها ۲۵ میلیون دلار از این مقدار (برابر با ۹۰ میلیون زلوتی) به طور مستقیم برای ساخت بازی استفاده شده و بقیه آن بودجه، در راه‌های غیرمستقیم برای تولید و نشر بازی خرج شده است. با این حال، او اشاره کرده که انتظار دارد «سایبرپانک ۲۰۷۷»نسبت به «ویچر ۳» پرهزینه‌تر باشد.

ولی با این حال، سی دی پراجکت رد باور دارد که این پول جای دوری نخواهد رفت چرا که به گفته کیچینسکی، سی دی پراجکت رد فکر می‌کند که این بازی نسبت به «ویچر ۳» در زمینه فروش، پتانسیل بالاتری دارد. حال بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که «ویچر ۳» در حدود ۶ میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رساند پس انتظارات سی دی پراجکت رد از «سایبرپانک ۲۰۷۷» بالاست، ولی اگر این عنوان هم بتواند کیفیت «ویچر ۳: شکار وحشیانه» را داشته باشد دلیل خاصی وجود ندارد که نتواند به انتظارات سازنده خود پاسخ درخور توجهی بدهد.

همان طور که اشاره شد «سایبرپانک ۲۰۷۷» تاریخ عرضه مشخصی ندارد ولی این بازی برای رایانه‌های شخصی به طور قطع منتشر خواهد شد. از پلی‌استیشن ۴ و اکس باکس وان به عنوان پلتفرم‌های مقصد دیگر این عنوان یاد می‌شود.

منبع: گیمفا

پاسخ دهید