آیا نیل بلومکمپ هم وارد دنیای بازی سازی می شود؟

0

به نظر می رسد نیل بلومکمپ، گارگردان مطرح ژانر علمی تخیلی و خالق فیلم هایی همچون «منطقه ۹»، «الیزیم» و «چپی» هم می خواهد وارد صنعت بازی سازی شود. 

البته این کارگردان ۳۷ ساله با دنیای بازی چندان بیگانه نیست. او پیش تر اعلام کرده بود در فیلم های خود بارها از بازی های «پرتال ۲» و «هیلو» برای منبع الهام استفاده کرده است. او اخیرا از نمایشگاه E3 که به طور تخصصی برای بازی های کامپیوتری برگزار می شود، برای معرفی فیلم کوتاه تازه خود به نام «راکا» استفاده کرده بود. 

او اخیرا در مصاحبه ای اعلام کرده که علاقه زیادی به ساخت بازی دارد و ترجیح می دهد یک بازی در سبک «تایتان فال»، «هیلو» یا «بتلفیلد» بسازد. اما او در ادامه اعلام کرده که هنوز زمان لازم برای ساخت یک بازی را پیدا نکرده است. بلومکمپ و تیمش در حال حاضر در حال کار با موتور بازی سازی آنریل هستند، البته نه برای ساخت یک بازی! آن ها در حال ساخت یک جهان مجازی هستند که می توان در آن به گشت و گذار پرداخت. او در حال حاضر به فناوری واقعیت مجازی علاقه مند شده است و ترجیح می دهد محصولی در این حوزه حلق کند. او اعلام کرده چون شخصیت قابل بازی در این جهان مجازی وجود ندارد، پس نمی توان آن را یک بازی در نظر گرفت. جهانی که او می خواهد خلق کند، تنها یک تجربه مبتنی بر زمان واقعی است. بلومکمپ اعلام کرده که با آماده کردن این تجربه بر روی واقعیت مجازی، بهتر می توان به ماهیت آن پی برد. 

بعید به نظر می رسد بلومکمپ دست کم در حال حاضر بتواند یک بازی واقعی و کامل بسازد. اما همین که به این حوزه علاقه مند است جای امیدواری دارد. او اخیرا در نمایشگاه E3 هم با هیدئو کوجیما به بحث درباره سینما و بازی پرداخته بود. زمانی که از او درباره شخصیت کوجیما پرسیدند او در جواب گفت: «آدم بسیار بسیار جذابی است!»

منبع: Polygon

پاسخ دهید